Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Skúsenosti používateľov

Chceli by ste vedieť, čo si myslia o Firefoxe ľudia, ktorí ho skutočne denne používajú? Oslovili sme niekoľkých z nich a spýtali sa na ich dojmy. Niektorí ho používajú už pár mesiacov, niektorí sa s ním zoznámili len nedávno. Spoznajte ich názory na tento prehliadač, prv než si ho aj vy sami vyskúšate a obľúbite.

Mikina Dimunová, dizajnérka

Mikina DimunováAko používateľ, ktorý sa potrebuje na webe rýchlo orientovať, som našla v prehliadači Mozilla Firefox spoľahlivé riešenie. Keďže potrebujem mať otvorených viac stránok naraz, uchvátila ma najmä sofistikovaná možnosť otvárania odkazov systémom kariet v rámci jediného okna. Mozilla je presne to, čo potrebujem.

Michal Hvorecký, spisovateľ

Michal HvoreckýPotešilo ma, že vznikla slovenská verzia môjho obľúbeného internetového prehliadača Mozilla. Originál používam už niekoľko rokov a veľmi sa mi osvedčil po tom, ako som najprv vyskúšal viaceré browsery. Hľadal som alternatívu k Exploreru a mojou prvoradou požiadavkou bola špičková ochrana pred vírusmi, ktorých brutálne ataky ma vrcholne rozčuľovali. Odkedy používam Mozillu, nastal konečne pri surfovaní pokoj na mojom harddisku aj v duši.

Pavol Dobiaš, pretekár na horských bicykloch

Pavol DobiašVzhľadom na to, že som študent a zároveň športovec, internet je pre mňa veľmi dôležitým zdrojom informácií. Na to, že z hľadiska bezpečnosti je pre mňa používanie Exploreru vylúčené, som už prišiel dávno a Firefox bol pre mňa prijateľnou alternatívou. Veľmi ma zaujala jeho modulárnosť, takže si ho naozaj môžem pomocou tém a rozšírení prispôsobiť podľa svojich potrieb a predstáv. Dnes už na Firefox nedám dopustiť a to nielen preto, že je veľmi kvalitne lokalizovaný do slovenčiny…