Fórum Mozilla.sk

Ako zaheslovať Thunderbird
(13) od Ansambl
ut, 28.02.2017 15:00

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Počet príspevkov: 32249

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Prečo prejsť na Firefox

Logo FirefoxUrčite ste už čítali alebo počuli o Firefoxe, píše sa o ňom na internete i v tlači. Hovoria o ňom nielen ľudia, ktorí sa profesionálne venujú informačným technológiám, ale aj bežní používatelia, ktorí si na internete čítajú správy alebo hľadajú dokumenty. Prečo ten rozruch?

Firefox prináša, oproti iným prehliadačom, celý rad užitočných funkcií, ktoré isto oceníte v každodennej práci s internetom. Vďaka týmto funkciám už pre vás nebude internet nočnou morou, neustálym strachom z napadnutia vírusmi, ale tak bežným ako použitie mobilu či televízora.

Tu nájdete pár dôvodov, pre ktoré sa vám oplatí zanechať váš starý prehliadač na smetisku dejín, uľahčiť si život a získať nový čerstvý pocit pri surfovaní po internete:

Prehliadanie na kartách

Pri prehliadaní stránok sa často stretnete so situáciou, keď vidíte odkaz na ďalšiu zaujímavú stránku, ale nechcete opustiť tú, ktorú ste ešte nedočítali. S Firefoxom to máte jednoduché – otvoríte odkaz na novej karte, a to tak, že naň kliknete pri súčasnom stlačení Ctrl, alebo naň kliknete kolieskom na myši. V okne Firefoxu sa zjaví ďalšie „uško“ karty, podobne ako na zložkách v kartotéke, ktoré reprezentuje stránku, na ktorú vedie odkaz. Zatiaľ čo vy si v pokoji dočítate práve otvorenú stránku, tá druhá sa v tichosti načítava, aby bola pripravená vtedy, keď vy ste pripravení si ju prečítať.

Prehliadanie na kartách

Týmto spôsobom môžete mať pootváraných aj viac stránok a preskakovať medzi nimi jednoduchým kliknutím, tak ako sa vám zachce. Na pracovnej ploche vám pritom zostane poriadok a nestratíte sa medzi desiatkami okien.

Ďalším vylepšením tejto funkcie je otvorenie niekoľkých stránok na kartách a to naraz, jedným kliknutím. Prejavuje sa to v ponuke Záložky, kde je pod vašimi záložkami ešte jedna položka – Otvoriť na kartách. Ak ju vyberiete, otvoria sa vám všetky odkazy v tej ponuke naraz na viacerých kartách.

Blokovanie vyskakujúcich okien

Poznáte to – prídete na stránku a hneď sa vám pred očami začnú zjavovať ďalšie okienka s otravnou reklamou a stránkami, ktoré ste ani otvoriť nechceli. Firefox je na to pripravený. Zablokované vyskakujúce okno V hornej časti okna sa zjaví úzky prúžok, ktorý vás informuje o tom, že sa takéto okná snažili samovoľne otvoriť, a zabráni im v tom. Kliknutím na tento prúžok môžete vybrať, či to aktuálnym stránkam povolíte, alebo otvoríte vyskakujúce okná vtedy, keď chcete vy.

Rýchle vyhľadávanie

Veľa času na internete strávite tým, že niečo hľadáte. Firefox sa zameral aj na túto oblasť – má skvelé funkcie na vyhľadávanie. Stlačte Ctrl + K a kurzor skočí vpravo hore do vyhľadávacieho políčka. Napíšte text, ktorý hľadáte, stlačte Enter a hneď sa spustí Google či iný vyhľadávač a ponúkne vám, čo našiel. Ak hľadané slová napíšete priamo do poľa pre adresu, udeje sa to isté ako keby ste v Google stlačili tlačidlo Dnes mám šťastný deň™, teda vás automaticky presmeruje na prvú nájdenú stránku.

Vyhľadávače Vyhľadávanie však nie je obmedzené na Google, vybrať môžete Yahoo, Dictionary.com, Wikipediu a iné služby, ktoré si do zoznamu môžete doplniť.

Vyhľadávanie je zahrnuté aj v bočných paneloch Záložky a História, kde je možné rýchlo nájsť záložku obsahujúcu daný text, či miesto, ktoré ste navštívili v posledných dňoch.

Prečítajte si ďalšie podstránky:   1   2   3