Fórum Mozilla.sk

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Prehravanie videa ,vypnutie nástroja na blokovania reklám.
(14) od tom30
št, 23.02.2017 19:51

Počet príspevkov: 32247

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

XULPlayer

Úvod

XULPlayer je prehrávač médií s otvoreným zdrojovým kódom vybudovaný na prostredí Mozilla XUL a aplikácie MPlayer. Jeho cieľom je stať sa flexibilným, používateľsky príjemným prehrávačom médií s podporou funkcie webového prehliadača. Je určený na prehrávanie väčšiny obľúbených zvukových formátov a videa.

V súčasnosti je XULPlayer v ranom štádiu vývoja. Môžete ho však pre zaujímavosť vyskúšať a prípadne poslať autorom svoje pripomienky. Pomerne často sa aktualizuje a pribúdajú stále nové funkcie. Ak sa zaujímate o vývoj aplikácií v prostredí XUL, môžete sa k vývojárom dokonca pripojiť. XULPlayer už je lokalizovaný aj do slovenčiny, hoci v podpore lokalizácie do iných jazykov sú ešte rezervy. V spolupráci s autormi ich však neustále riešime. Momentálne máte k dispozícii archív ZIP, ktorý stačí po prevzatí rozbaliť na disk a program spustiť súborom xulplayer.exe.

Funkcie

 • Aplikácia XUL, prispôsobiteľné používateľské prostredie v XUL a JavaScripte
 • Je založený na oceňovanej aplikácii MPlayer s vysokým výkonom pri prehrávaní a malým zaťažením procesora
 • Podpora prehrávania nasledujúcich formátov zvuku a videa:
  • Zvuk: MP3, Vorbis, AAC, AAC+, AAC+v2, WMA, RealAudio, MusePack, Speex, FLAC, WavPack, WAV
  • Video: MPEG 1/2/4, AVI, MP4, MKV, H.264, XviD, DivX, Theora, Flash Video, WMV (Windows Media Video), ASF, RMVB (RealVideo), MOV (QuickTime)
  • Obrázky: JPEG, PNG, GIF
 • Vhodný na prehrávanie zvuku aj videa
 • Možnosť prispôsobenia efektmi a úpravou obrazu
 • Funkcia snímania obrazovky
 • Podpora titulkov a textu skladieb
 • Duálny režim videa
 • Úplne samostatný, nevyžaduje inštaláciu ďalších kodekov

Ukážka okna programu XULPlayer:

XULPlayer