Fórum Mozilla.sk

Uložisko pošty na USB
(15) od Ferik
so, 24.06.2017 19:43

Predvolený prehliadač.
(5) od ab021
ne, 18.06.2017 15:49

Chybná tlač e-mailov po aktualizacii na 52.1.1 win64x
(10) od Roman64
št, 08.06.2017 05:51

OS Sierra - problem pro odosielani emailov
(3) od Ansambl
st, 07.06.2017 13:49

Počet príspevkov: 32379

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Instantbird

Úvod

Instantbird je jednoduchý messenger klient s otvoreným zdrojovým kódom vybudovaný na prostredí Mozilla XUL a aplikácii Pidgin libpurple. Program je zatiaľ len v ranom štádiu vývoja (verzia 0.1), preto ešte neposkytuje všetky štandardné vlastnosti moderného IM klienta. Tvorcovia však majú v pláne stále Instantbird vylepšovať, a preto sa čoskoro môžeme tešiť na ďalšie vylepšenia aj vo forme rozšírení. Ako je už pri  Mozille zvykom, aj tento projekt je open-source a je multiplatformový – určený pre operačné systémy Windows, Linux a Mac OS X. V programe Instantbird vidíme veľký potenciál a teraz sa ho určite oplatí aspoň vyskúšať. Jeho cieľom je stať sa flexibilným, používateľsky príjemným messengerom spájajúcim rôzne komunikačné protokoly v jednom prostredí.

Instantbird je už lokalizovaný aj do slovenčiny, hoci v podpore lokalizácie do iných jazykov sú ešte rezervy. Aj keď ide o multiplatformový program, u nás máte momentálne k dispozícii iba archív ZIP (pre systém Windows), ktorý stačí po prevzatí rozbaliť na disk a program spustiť súborom instantbird.bat.

Funkcie

  • Podpora najznámejších protokolov IM: ICQ, MSN, Yahoo!, AIM, Google Talk, Gadu-Gadu, QQ, XMPP. To znamená, že všetky svoje účty môžete spravovať v jednom programe, z čoho vyplýva väčšie pohodlie pre používateľa.
  • Možnosť rozširovania pomocou doplnkov
  • Prehľadné usporiadanie konverzácií na kartách

Ukážka okien programu Instantbird:

Instantbird
O programe Instantbird môžete diskutovať v našom fóre (v časti Doplnky).