Fórum Mozilla.sk

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Prehravanie videa ,vypnutie nástroja na blokovania reklám.
(14) od tom30
št, 23.02.2017 19:51

Počet príspevkov: 32247

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Instantbird

Úvod

Instantbird je jednoduchý messenger klient s otvoreným zdrojovým kódom vybudovaný na prostredí Mozilla XUL a aplikácii Pidgin libpurple. Program je zatiaľ len v ranom štádiu vývoja (verzia 0.1), preto ešte neposkytuje všetky štandardné vlastnosti moderného IM klienta. Tvorcovia však majú v pláne stále Instantbird vylepšovať, a preto sa čoskoro môžeme tešiť na ďalšie vylepšenia aj vo forme rozšírení. Ako je už pri  Mozille zvykom, aj tento projekt je open-source a je multiplatformový – určený pre operačné systémy Windows, Linux a Mac OS X. V programe Instantbird vidíme veľký potenciál a teraz sa ho určite oplatí aspoň vyskúšať. Jeho cieľom je stať sa flexibilným, používateľsky príjemným messengerom spájajúcim rôzne komunikačné protokoly v jednom prostredí.

Instantbird je už lokalizovaný aj do slovenčiny, hoci v podpore lokalizácie do iných jazykov sú ešte rezervy. Aj keď ide o multiplatformový program, u nás máte momentálne k dispozícii iba archív ZIP (pre systém Windows), ktorý stačí po prevzatí rozbaliť na disk a program spustiť súborom instantbird.bat.

Funkcie

  • Podpora najznámejších protokolov IM: ICQ, MSN, Yahoo!, AIM, Google Talk, Gadu-Gadu, QQ, XMPP. To znamená, že všetky svoje účty môžete spravovať v jednom programe, z čoho vyplýva väčšie pohodlie pre používateľa.
  • Možnosť rozširovania pomocou doplnkov
  • Prehľadné usporiadanie konverzácií na kartách

Ukážka okien programu Instantbird:

Instantbird
O programe Instantbird môžete diskutovať v našom fóre (v časti Doplnky).