Fórum Mozilla.sk

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Prehravanie videa ,vypnutie nástroja na blokovania reklám.
(14) od tom30
št, 23.02.2017 19:51

Počet príspevkov: 32247

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Camino

Čo je Camino

Logo CaminoCamino je jednoduchý, rýchly prehliadač pre systém Mac OS X využívajúci jadro Mozilla Gecko a rozhranie vytvorené v objektovom API Cocoa. Vďaka tomu používateľ získava prehliadač s robustným vykresľovacím jadrom s rozhraním, z ktorého je možné priamo „cítiť“, že bolo vytvorené špecificky pre Mac OS X. Camino navyše ako jeden z mála prehliadačov s natívnym rozhraním umožňuje pokročilé blokovanie reklamy priamo po nainštalovaní. Camino tiež umožňuje pozastavenie a pokračovanie v sťahovaní súboru, čo je stále u prehliadačov veľmi zriedkavá funkcia.

Aké sú výhody prehliadača Camino voči systémovému Safari? Tu sú niektoré z nich:

 • Špičkové rozhranie (vzhľad je kompletne upraviteľný aj inštaláciou vlastného vzhľadu tlačidiel)
 • Plnohodnotná slovenská lokalizácia
 • Lepšia podpora štandardov a kvalitnejšie vykresľovanie webových stránok
 • Vyššia rýchlosť načítavania ako aj okamžitý prechod späť a vpred medzi navštívenými stránkami
 • Pokročilé blokovanie reklamy (nemáte jej dosť v poštovej schránke?)
 • Pokročilá správa certifikátov (napr. banky), cookie
 • Vyhľadávanie v histórii a záložkách
 • Pozastavenie a obnova sťahovania súborov v ľubovoľnú chvíľu
 • Farebné zvýrazňovanie syntaxe HTML v kóde stránky
 • Integrácia systémových funkcií Services, Address Book, Keychain, Bonjour, QuickTime, Java
 • A veľa veľa iných vlastností

Integrácia s Mac OS X

Prehliadač Camino je integrovaný do prostredia Mac OS X. Natívne rozhranie vytvorené v Cocoa a nádherne navrhnuté ikony robia z Camina ozdobu vášho systému.

cam1

Camino podporuje služby (Services) v systéme Mac OS X, čím poskytuje rýchly prístup k iným nástrojom a utilitám nainštalovaným v počítači. Je tiež integrovaný s aplikáciou Address Book, takže už nikdy nezabudnete adresy URL svojich priateľov.

cam2

Záložky a História

Ukladanie, správa a prístup k záložkám nikdy neboli jednoduchšie. Ak ste niekedy používali iTunes™ alebo Safari™, v správcovi záložiek aplikácie Camino sa budete cítiť ako doma. Tu môžete upravovať mená a odkazy záložiek rovnako, ako keby ste premenovávali ikonu na pracovnej ploche. Môžete vytvárať ľubovoľné množstvo záložiek v knižnici, a nastaviť, aby sa zobrazovali v riadku záložiek alebo v ponuke.

cam3

Často sa vám stáva, že hľadáte nedávno navštívenú stránku s dôležitými informáciami? Camino umožňuje vyhľadávanie v histórii navštívených stránok, takže už nikdy sa nebudete musieť zložito preklikávať množstvom odkazov.

Prečítajte si ďalšie podstránky:   1   2   3