Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Končí podpora Thunderbirdu 1.5

Podľa oficiálnej informácie uvedenej na stránkach Mozilla.com skončila včerajškom podpora predchádzajúcej generácie poštového programu Thunderbird. Ostatná vydaná verzia mala číslo 1.5.0.13. Pre používateľov znamená ukončenie podpory to, že už ďalej nemajú byť pre túto generáciu vydávané bezpečnostné a opravné aktualizácie. Dátum ukončenia podpory je stanovený na základe pravidla, že predchádzajúcim generáciám sa poskytuje podpora pol roka po vydaní prvej verzie novej generácie. Thunderbird 2.0 bol vydaný práve pred pol rokom, 18. apríla 2007.
Na serveroch Mozilla sa síce nachádza nočná verzia 1.5.0.14 a kontrola aktualizácie cez ponuku Pomocník zatiaľ stále novú generáciu neponúka (len beta testerom), napriek tomu však všetkým používateľom predošlej generácie 1.5 nielen z dôvodu bezpečnosti a stability programu odporúčame aktualizáciu na najnovšiu verziu 2.0.0.6. Ani menej skúsení používatelia sa aktualizácie vôbec nemusia obávať, stačí si z našich stránok prevziať inštalačný program a vo svojom počítači ho spustiť. Všetky používateľské údaje (účty, pošta atď.) ostávajú po aktualizácii nedotknuté v priečinku profilu.

9 komentárov k príspevku “Končí podpora Thunderbirdu 1.5”

 1. Miro napísal:

  Ako to bude s Thundebirdom 1.5.X v kUBUNTU ? Standartne sa stale v repozitaroch ponuka len tato verzia…

 2. Miro napísal:

  Thunderbird 2 aj pre Ubuntu a Kubuntu

  To zrejme platilo len pre verziu Kubuntu 7.04 feisty Fawn. Prave som si nainstaloval novu verziu 7.10 Gusty Gibon a uz standartne ponuka repozitar aj novu verziu Thunderbirdu 2.0.0.6 (20071008)

 3. Miro napísal:

  Dnes vysla aktualizacia Thunderbirdu 2.0.0.8 cez APT update repozitar Kubuntu 7.10 Gusty Gibon.

 4. SlovakSoft napísal:

  Miro:
  Hm, to je zvláštne. Na FTP Mozilly ešte 2.0.0.8 vydaná nie je.

 5. Miro napísal:

  Je to aj volake doivne. Preto som napisal sem. Mozno ide len o malu aktualizaciu RC a mam snat zapnutu aj vyvojarsku aktualizaciu. Program hlasi stale verziu Thunderbirdu 2.0.0.6. Uz nie (20071008), ale po novom (20071022).
  Update repozitar hlasi: kandidatka verzia 2.0.0.8 pre 071022 pre Ubuntu 0.7.10.
  Kuknem sa na to este. Ak daco napisem.

 6. Miro napísal:

  Je to aj volake doivne. Preto som napisal sem. Mozno ide len o malu aktualizaciu RC a mam snat zapnutu aj vyvojarsku aktualizaciu. Pozrem sa na to Program hlasi stale verziu Thunderbirdu 2.0.0.6. Uz nie (20071008), ale po novom (20071022).
  Update repozitar hlasi: kandidatka verzia 2.0.0.8 pre 071022 pre Ubuntu 0.7.10.
  Kuknem sa na to este. Ak daco napisem.

 7. Miro napísal:

  Mozno ma zapnutu omylom RC aktualizaciu. Pozrem sa na to. Asi ide zrejme len o opravu. Program hlasi stale verziu 2.0.0.6, ale po dnesnej aktualizacii uz (20071022). Repozitar hlasil kandidatsku verziu 2.0.0.8.

 8. SlovakSoft napísal:

  Asi ste mali problémy s vložením komentárov, ospravedlňujeme sa. Boli zachytené ako možný spam.

 9. markophov drístar » Blog Archive » MinimizeToTray alebo ako na minimalizovaný ThunderBird napísal:

  […] keď mi vyskočila v RSS čítačke správa o ukončení podpory pre Thunderbird 1.5, pomyslel som si, že je načase vykonať dlho odkladaný upgrade na novú generáciu (na aktuálnu […]