Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

inverse.com: Why You Should Seriously Consider the New Firefox Quantum Browser
Firefox is getting a massive speed boost, and it could persuade Google Chrome and Safari users to switch over. Mozilla has described Version 57 of the web browser as such a big change that it needed a special name to go along with it.

Techbyte.sk: Firefox získa bezpečnostný upgrade založený na prehliadači Tor
Mozilla si berie príklad od Toru a snaží sa urobiť prehliadanie vo Firefoxe omnoho osobnejším. Nezisková organizácia Mozilla odstráni z Firefoxu funkciu, ktorá umožňuje sledovanie užívateľov cez početné množstvo stránok bez použitia cookies.

Zive.sk: Firefox definitívne končí s Flashom. Zatiaľ len v Androide
Spoločnosť Mozilla, ktorá vyvíja populárny webový prehliadač Firefox, oznámila definitívne ukončenie podpory pre rozšírenie Adobe Flash na operačnom systéme Android.


Ďalšie články »
Kanály RSS
Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Po Firefoxe aktualizovaný aj Thunderbird

Thunderbird 2.0 Mozilla Corp. dnes sprístupnila minoritnú aktualizáciu ostatnej generácie e-mailového klienta Thunderbird. Verzia 2.0.0.5 podobne ako pri Firefoxe opravuje nedávno objavenú bezpečnostnú chybu, ktorá za istých okolností umožňovala spustenie škodlivého kódu. Chyba nepostihuje používateľov predchádzajúcej generácie e-mailového klienta verzie 1.5.0.x. Novú verziu si môžete stiahnuť v sekcii Na stiahnutie, dostupná je aj cez zabudovaný aktualizačný mechanizmus aplikácie. Odporúčame aktualizovať.

4 komentáre k príspevku “Po Firefoxe aktualizovaný aj Thunderbird”

 1. Jan Gabor napísal:

  Neviem od ktorej verzie Thunderbird po instalacii nevytvori lnk Profile Manager, teda “C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe” -ProfileManager, co mi trochu vadi a bezny uzivatel bude mat asi problem nastavit napr. dva rozne ucty.

 2. SlovakSoft napísal:

  Jan Gabor:
  Mozilla Thunderbird 1.5.0.12 ten odkaz do ponuky Programy dáva. Séria 2 už nie. Je to na polemiku, či potrebuje bežný používateľ ľahký prístup k Správcovi profilov – hrozí strata alebo odstránenie používateľských údajov. V programoch Mozilla Suite a SeaMonkey však priamo je, ja osobne som za to, aby bol aj priamo vo Firefoxe a Thunderbirde.
  Nastaviť dva rôzne poštové účty (alebo viac) však možno aj v jednom profile, na to netreba dva profily. Na oddelenie viacerých ľudí na jednom počítači je lepšie mať samostatné účty systému Windows (tým pádom aj samostatné profily).

 3. alena napísal:

  mne to napriklad velmi vadi. potrebujem profile managera, aby som mohla po reinstalacii pocitaca importovat dva rozne ucty – moj a mojho muza, takze bez toho to nejde. nemame oddelene windows profily, prosto len potrebujeme mat oddelene postove ucty.
  .
  hor sa instalovat starsie verzie. enem tak 🙁

 4. SlovakSoft napísal:

  alena:
  Nemusí sa inštalovať staršia verzia. Nie je problém si spraviť odkaz na ploche, ktorý sa nestratí ani po inštalácii novej verzie a bude stále funkčný. Vo vlastnostiach odkazu dopísať za cestu k súboru parameter -p alebo -ProfileManager:
  “C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe” -ProfileManager
  A trebárs si aj ten súbor .lnk zálohovať a do nového systému rýchlo nahodiť. No, rýchle je aj napísať do Spustiť príkaz thunderbird -p a sme tam. Ale jasne, že uznávam – ak to tam doteraz TB dával a už nie, môže to človeku chýbať.