Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Výsledky nového prieskumu XiTiMonitor

rozsireniaAko sme si už zvykli, agentúra XiTiMonitor opäť zverejnila štatistiky používania Firefoxu v Európe. Ak sa pamätáte, naposledy zverejnený prieskum nám urobil radosť tým, že Slovensko sa dostalo na tretie miesto v Európe. Aktuálne výsledky sú o máličko slabšie. Z prieskumu vykonávaného od 20. do 26. novembra vyplýva, že najviac sa Firefox používa už tradične v Slovinsku (40,5 %).

Slovensko kleslo na 5. miesto s 32,8 % surfujúcich používateľov internetu. Strata 1,5 percentuálneho bodu nie je pri takom vysokom podiele dramatická. Príčiny malého poklesu Slovenska môžeme len hádať. O niečo vyšší pokles zaznamenali aj v susednom Česku. Vo všetkých ostatných skúmaných krajinách si Firefox polepšil. Celosvetový podiel Firefoxu stále stúpa, v Európe už podľa agentúry XiTiMonitor presiahol 23 %. Verme, že ďalšie štatistiky vynesú Slovensko opäť na samú špičku spomedzi európskych krajín.

Firefox v Európe
Zdroj: XiTiMonitor
 

6 komentárov k príspevku “Výsledky nového prieskumu XiTiMonitor”

 1. D@li napísal:

  sedmicka IE moze mat na nejake veci vplyv. Ale to by bolo skor plosne poklesnutie. Takto si myslim, ze agentura chybovala minule, alebo teraz. Aj tak je to sqele cislo. 😉

 2. coment napísal:

  To 1,5 % moze byt kludne statisticka chyba, alebo zmenili metodu vypoctu. Napriklad 🙂

 3. PF napísal:

  je to o.k., viem že sa Firefox nemôže porovnať s IE 7, ale povedzme si na rovinu: nie každý môže používať IE 7, napríklad ja ešte stále fungujem na W 98 SE, čo mi stačí, akurát že nejde IE7. Ale Firefox mi vyhovuje. Dôležité je totiž to, že nové a nové verzie IE vždy budú viazenané na najnovší operačný systém, ale Firefox – aspoň dúfam – pobeží aj na starších Windows.

 4. SlovakSoft napísal:

  PF:
  Firefox 3.0 nebude oficiálne podporovať systémy Windows 95/98/ME. Myslím ale, že to pobeží – aj keby po nejakej úprave. Môžete to trebárs aj skúsiť (ale radšej s novým profilom). Firefox 3.0 Alpha:
  http://www.mozilla.org/projects/firefox/3.0a1/releasenotes/

 5. andreios napísal:

  No, ten rozdiel môže byť spôsobený aj tým, že koncom augusta boli ešte prázdniny, čiže univerzity/internáty boli v štatistike minimálne, teraz sú tam zastúpené iste viac. A na Slovensku univerzity tvoria nemalé percento užívateľov internetu.

  Ad PF: Neverím, že sa IE 7 vyrovná FF 2 ani náhodou.

 6. jony napísal:

  Je to rozmachom internetu. Zacinajuci internetista automaticky pouziva to, co ma doma (IE). Ked sa trosku otuka, zisti, ze je tu aj nieco ine.

Komentáre sú uzavreté.