Aktuálne verzie
pre Windows

Kanály RSS

Články: RSS / Atom
Články Mozilla.cz: RSS
Komentáre: RSS / Atom
Fórum: Atom

Tristan Nitot na návšteve v Prahe

Tristan NitotMožno niektorí z vás postrehli na webe CZilla.cz, že na návšteve Prahy bol Tristan Nitot – prezident Mozilla Europe. Návšteva sa uskutočnila v pondelok 10.4.2005. Tristan Nitot sa zúčastnil konferencie Ministerstva informatiky v spolupráci s organizáciou OSS Alliance pod názvom “Open Government 2006: Open Source vo verejnej správe”, kde hovoril o produktoch Mozilla a ich využití vo verejnej správe…


Ďalej sa stretol so zástupcami tlače, zúčastnil sa výstavy LinuxExpo, hovoril s členmi českej komunity Mozilla a poskytol rozhovor rádiu Akropolis, konkrétne v relácii Terabajt. V tomto rozhovore podrobne vysvetlil princíp fungovania a poslanie organizácie Mozilla Europe, pohovoril o pozícii prehliadača Firefox na trhu a niekoľkokrát pochválil českú lokalizačnú komunitu za vynikajúcu prácu, ktorú odvádzajú.

Po skončení návštevy Prahy zaznamenal na svojom blogu v krátkosti a humorne pár dojmov z návštevy v Česku: české pivo je dobré, českí lokalizátori sú veľmi dobre organizovaní a vyjadril prianie mať jedno z tričiek tímu CZilla.

Rozhovor, ktorý poskytol rádiu Akropolis, si môžete vypočuť (v angličtine, bez tlmočenia) po stiahnutí záznamov z archívu rádia: 1. časť, 2. časť, 3. časť.

Komentáre sú uzavreté.