Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Rozbalili sme KEON – nový telefón s OS Firefox

KEON

Je to už dávnejšie čo sa spomínala informácia, že prvá verzia OS Firefox je pripravená do distribúcie. Boli avizované viaceré krajiny, kde Mozilla našla partnerov a kde sa bude tento operačný systém dodávať v predávaných zariadeniach. Bohužiaľ Slovensko na tomto zozname na začiatok chýba, ale to sa môže kedykoľvek zmeniť. Vzhľadom k tomu, že Mozilla.sk pripravuje preklad pre tento nový systém, dorazil k nám oficiálny testovací telefón s OS Firefox s názvom KEON. Toto zariadenie je možné objednať z internetového obchodu, ktorý bol spomínaný v článku na partnerských stránkach Mozilla.cz „Jak si objednat telefony s Firefox OS z ČR„. Pre záujemcov a zvedavcov je tu pár amatérskych fotografií 🙂 ale telefón je naozaj veľmi pekný.

V krátkosti spomeniem, že telefón má netradičný kartónový obal v tvare kocky matrioškového charakteru o rozmeroch 12,5×12,5×12,5cm. Vôbec nepôsobí lacno akoby mohli niektorí namietať a skôr to beriem z pohľadu, že šetrenie prebehlo na správnom mieste. Po otvorení sa nám naskytne pohľad na skosenú kocku v ktorej je osadený priamo už spomínaný telefón. Pod telefónom sa nachádza štandardné príslušenstvo (slúchadlá, USB kábel, nabíjačka a batéria). Na vnútornej strane vrchnáku je umiestnená príručka pre rýchly štart, záručný list a samolepka „Firefox OS developer preview“.

Samotný telefón ako taký nevyniká žiadnymi špecifickými ovládacími prvkami. Telo telefónu je príjemne tenké, dobre sa drží v ruke. Na prvý pohľad upúta svojou charakteristickou farbou. Telefón má 3,5″ multi-dotykový displej, pod ním sa nachádza jedno tlačidlo domovskej stránky. Na ľavom boku sa nachádzajú tri tlačidlá – 2x tlačidlo na ovládanie hlasitosti a tlačidlo na vypnutie, zmenu režimu a zamknutie.
Na pravej strane sa nachádza napájací a dátový konektor v podobe mikroUSB. Na vrchnej strane telefónu sa nachádza 4pinový 3,5mm JACK konektor na pripojenie slúchadiel a handsfree. Na spodnej strane telefónu nie je nič :-). Na zadnej strane sa na nás usmieva 3Mpix kamera a nápis s názvom „Firefox OS developer preview“. Pod zadným krytom sa nachádza slot na klasickú SIM kartu, slot na MicroSD kartu a miesto na 1580mAh batériu.

Tak už nasledujú len prvé fotografie, článok o samotnom systéme snáď nabudúce 🙂
Ak chcete o tomto telefóne diskutovať, môžete tak urobiť na našom fóre v tejto téme.

1 komentár k príspevku “Rozbalili sme KEON – nový telefón s OS Firefox”

  1. Pa3ck napísal:

    Vyzerá celkom dobre, zadná strana sami veľmi páči. Púta ja nápis GeeksPhone 😀 uvidíme ako sa uchytí na trhu 🙂