Aktuálne verzie
pre Windows
Napísali o Mozille

bleepingcomputer.com: It Took Mozilla 22 Hours to Patch a Firefox Vulnerability Discovered at Pwn2Own
Mozilla engineers released Firefox 52.0.1 to patch a security flaw that came to light last Friday, in the Pwn2Own 2017 hacking contest. All in all, it took Mozilla engineers only 22 hours from the time the bug was used during the competition, on Friday, March 17, and to when Mozilla published Firefox 52.0.1.

Zive.sk: Prichádza Firefox 52, predznamenáva koniec starých časov
Organizácia Mozilla odštartovala proces aktualizácie svojho internetového prehliadača Firefox na aktuálnu verziu 52. Noviniek je tentoraz viac, pričom niektoré z nich takpovediac znamenajú „koniec starých časov“. Ide najmä o podporu starších platforiem a riešení.

Zive.sk: Mozilla zhltla Pocket, nové experimenty pre Firefox
Organizácia Mozilla na sklonku uplynulého mesiaca oznámila, že odkupuje tvorcu Pocket (Read It Later), ktorý tak celkom prejde pod jej krídla.


Ďalšie články »

Nový Thunderbird 6 a Thunderbird 3.1.12

Mozilla dnes uvoľnila finálnu verziu ďalšej generácie e-mailového klienta Thunderbird, ktorý je označený ako Thunderbird 6.0. Nový Thunderbird je založený na vykresľovacom jadre Gecko 6.0, rovnako ako Firefox 6, vďaka čomu je zabezpečená vyššia stabilita programu, rýchlejšia odozva používateľského prostredia a takisto zlepšená podpora webových štandardov.

Spolu s verziou 6 bola uvoľnená aj aktualizáciu staršej generácie Thunderbirdu 3.1. Aktuálna verzia nesie označenie Thunderbird 3.1.12 a obsahuje niekoľko zmien a opráv, ktoré zvyšujú stabilitu a bezpečnosť programu. Kompletný zoznam zmien nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniam: 3.1.12.

Medzi najvýznamnejšie novinky Thunderbirdu 6 patrí:

  • pridaná podpora pre Windows 7 jumplisty
  • opravených niekoľko chýb pri importovaní emailov z Microsoft Outlook
  • nastavenie Thunderbirdu ako defaultného emailového klienta odteraz funguje v nových Linuxových destribúciach
  • niekoľko ďalších úprav a vylepšení vzhľadu
  • a množstvo ďalších opráv chýb pre zvýšenie výkonu, stability a bezpečnosti

Viac informácií o novinkách a odkazy na prevzatie je možné nájsť v poznámkach k vydaniu.

Spomeňme ešte, že vývojové verzie Thunderbirdu dostali podobne ako Firefox nové logá:

Kde nájdem tieto verzie?

Kompletné inštalačné balíky Thunderbirdu 6 a Thunderbirdu 3.1.12 sú dostupné vo vyše 50 jazykových mutáciách vrátane slovenskej.

Verzia 6.0:

Verzia 3.1.12:

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke mozilla.org.

Kde nájdem tieto verzie?

1 komentár k príspevku “Nový Thunderbird 6 a Thunderbird 3.1.12”

  1. Rasťo napísal:

    Ahoj, po upgrade z Thunderbirdu 3 na 6 badám veľmi citeľné spomalenie odoziev Thunderbirdu. Databázu pošty mám rozsiahlu, 4 GB, ale predtým to šľapalo veľmi slušne, okamžité odozvy. Teraz je badateľné čakanie už aj pri presune z mejlu na mejl v inboxe. Hardwarom by to nemalo byť (Intel i7, 8GB RAM, SSD disk, Win7 Profi 64 bit) a v Thunderbirde nemám žiadne pluginy, je to čistá inštalácia. Downgrade asi možný nie je 🙁