Fórum Mozilla.sk

Ako zaheslovať Thunderbird
(13) od Ansambl
ut, 28.02.2017 15:00

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Počet príspevkov: 32249

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Mozilla v roku 2013

Firefox - logo

Pri príležitosti blížiaceho sa konca roku 2013 Mozilla opäť pripravila prehľadnú infografiku zachytávajúcu najdôležitejšie momenty a míľniky, ktoré zaznamenala organizácia a jej produkty v tomto roku.

Mozilla v tomto roku oslávila už 15. rok svojej existencie. Projekt Mozilla pôvodne vznikol ako súčasť firmy Netscape, kde mala za cieľ koordinovať vývoj Mozilla Application Suite. Od roku 2003 pôsobí pod samostatnou hlavičkou Mozilla Foundation. Samotný vývoj softvéru má na starosti Mozilla Corporation od roku 2005. 

Rok 2013 bol pre Mozillu v znamení štartu operačného systému pre mobilné zariadenia s názvom Firefox OS, ktorý je momentálne dostupný v 14 krajinách u 4 telekomunikačných operátorov, či ďalšieho významného zrýchľovania vykonávania JavaScriptu. Bola implementovaná aj špeciálna, vysoko optimalizovaná verzia JavaScriptu asm.js pre lepšiu podporu Web aplikácii či hier. Mozilla stála tiež u zrodu petície StopWatching.Us, ktorá bola zameraná proti sledovaniu používateľov na Internete. Taktiež vytvorila aj rozšírenie Lightbeam na tento účel.

Medzi najdôležitejšie čísla Mozilly z roku 2013 sa zaradí napríklad aj stále viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov Firefoxu, viac ako 50 miliónov stiahnutí Firefoxu pre Android, viac ako 18 miliónov návštevníkov webu Mozilla Developer Network, či viac než 76 tisíc projektov vytvorených v systéme Mozilla Webmaker.

Toto všetko a ešte oveľa viac je súčasťou záväzku neziskovej organizácie Mozilla pokračovať v inováciách v prospech ľudí na celom svete a pokračovať v budovaní lepšej budúcnosti pre web aj v roku 2014 a ďalších rokoch.

 

1 komentár k príspevku “Mozilla v roku 2013”

  1. Martin napísal:

    Mozila musí nejako zarábať, takže až tak neziskové to nieje 🙂

Pridať komentár

XHTML: Môžete použiť nasledujúce tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>