Fórum Mozilla.sk

Ako zaheslovať Thunderbird
(13) od Ansambl
ut, 28.02.2017 15:00

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Počet príspevkov: 32249

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Rozbalili sme KEON – nový telefón s OS Firefox

KEON

Je to už dávnejšie čo sa spomínala informácia, že prvá verzia OS Firefox je pripravená do distribúcie. Boli avizované viaceré krajiny, kde Mozilla našla partnerov a kde sa bude tento operačný systém dodávať v predávaných zariadeniach. Bohužiaľ Slovensko na tomto zozname na začiatok chýba, ale to sa môže kedykoľvek zmeniť. Vzhľadom k tomu, že Mozilla.sk pripravuje preklad pre tento nový systém, dorazil k nám oficiálny testovací telefón s OS Firefox s názvom KEON. Toto zariadenie je možné objednať z internetového obchodu, ktorý bol spomínaný v článku na partnerských stránkach Mozilla.cz „Jak si objednat telefony s Firefox OS z ČR„. Pre záujemcov a zvedavcov je tu pár amatérskych fotografií 🙂 ale telefón je naozaj veľmi pekný.

V krátkosti spomeniem, že telefón má netradičný kartónový obal v tvare kocky matrioškového charakteru o rozmeroch 12,5×12,5×12,5cm. Vôbec nepôsobí lacno akoby mohli niektorí namietať a skôr to beriem z pohľadu, že šetrenie prebehlo na správnom mieste. Po otvorení sa nám naskytne pohľad na skosenú kocku v ktorej je osadený priamo už spomínaný telefón. Pod telefónom sa nachádza štandardné príslušenstvo (slúchadlá, USB kábel, nabíjačka a batéria). Na vnútornej strane vrchnáku je umiestnená príručka pre rýchly štart, záručný list a samolepka „Firefox OS developer preview“.

Samotný telefón ako taký nevyniká žiadnymi špecifickými ovládacími prvkami. Telo telefónu je príjemne tenké, dobre sa drží v ruke. Na prvý pohľad upúta svojou charakteristickou farbou. Telefón má 3,5″ multi-dotykový displej, pod ním sa nachádza jedno tlačidlo domovskej stránky. Na ľavom boku sa nachádzajú tri tlačidlá – 2x tlačidlo na ovládanie hlasitosti a tlačidlo na vypnutie, zmenu režimu a zamknutie.
Na pravej strane sa nachádza napájací a dátový konektor v podobe mikroUSB. Na vrchnej strane telefónu sa nachádza 4pinový 3,5mm JACK konektor na pripojenie slúchadiel a handsfree. Na spodnej strane telefónu nie je nič :-). Na zadnej strane sa na nás usmieva 3Mpix kamera a nápis s názvom „Firefox OS developer preview“. Pod zadným krytom sa nachádza slot na klasickú SIM kartu, slot na MicroSD kartu a miesto na 1580mAh batériu.

Tak už nasledujú len prvé fotografie, článok o samotnom systéme snáď nabudúce 🙂
Ak chcete o tomto telefóne diskutovať, môžete tak urobiť na našom fóre v tejto téme.

1 komentár k príspevku “Rozbalili sme KEON – nový telefón s OS Firefox”

  1. Pa3ck napísal:

    Vyzerá celkom dobre, zadná strana sami veľmi páči. Púta ja nápis GeeksPhone 😀 uvidíme ako sa uchytí na trhu 🙂

Pridať komentár

XHTML: Môžete použiť nasledujúce tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>