Fórum Mozilla.sk

Ako zaheslovať Thunderbird
(13) od Ansambl
ut, 28.02.2017 15:00

Nečitateľná pošta v priečinku "Odoslaná pošta"
(2) od fanta1
po, 27.02.2017 13:34

Nejednotný font v emaili
(1) od Ansambl
ne, 26.02.2017 15:24

Nefunkčný doplnok Minimize On Start and Close
(4) od pavucek
pi, 24.02.2017 14:35

Počet príspevkov: 32249

Pridajte sa aj vy! »


Krátko z Twittera

Ďalšie správy »
Napísali o Mozille

Root.cz: Australis není jen vzhled, Firefox čekají změny uvnitř
Mozilla posunula svůj projekt Australis do další fáze. Desktopový Firefox tak napříč platformami získá nový jednotný design. Největší „kulturní šok“ čeká na uživatele Linuxu. S novým vzhledem však přijde i řada technologických změn v uživatelském prostředí. To má být rychlejší a přizpůsobitelnější.

Zive.sk: Vyšiel Firefox 25, upravuje vyhľadávanie aj obnovu
Nová verzia prehliadača Mozilla Firefox 25 opäť prináša pár zaujímavých noviniek, resp. vylepšení. Najvýraznejšia zmena sa udiala pri spodnom paneli vyhľadávania, pomocou ktorého môžeme vyhľadávať reťazce znakov (slová) na príslušnej webovej stránke. Po novom už panel nie je zdieľaný medzi jednotlivým kartami (tabs), čiže pri prepínaní medzi nimi sa zobrazuje len tam, kde bol pôvodne zapnutý.

Root.cz: Firefox OS verze 1.1: drobnými krůčky kupředu!
Ke koncovým uživatelům chytrých mobilů s platformou Firefox OS zamířila první významná aktualizace. S verzí 1.1 přichází na trh i nový LG Fireweb. Co přináší první aktualizace od vydání premiérové ostré verze systému? Jaké jsou první prodejní výsledky mobilů s Firefox OS? A kde všude se nově prodávají?


Ďalšie články »

Finálny Firefox 11 a Firefox 3.6.27

Firefox - logo

Mozilla sprístupnila finálnu verziu ďalšej generácie svojho internetového prehliadača Firefox – Firefox 11.0. Založený je na aktualizovanej verzii vykresľovacieho jadra Gecko 11.0. Za posledné 3 mesiace vývoja bolo do kódu zapracovaných vyše 600 zmien, opráv chýb pre zvýšenie bezpečnosti a stability a niekoľko noviniek. Firefox 3.6 sa taktiež dočkal aktualizácie na verziu 3.6.27, ktorá opravuje niekoľko nájdených problémov, vďaka čomu sa opäť zvyšuje bezpečnosť a stabilita prehliadača. Podrobnejšie informácie k tejto verzii sú dostupné v poznámkach k vydaniu pre 3.6.27.

Najnovšia verzia Firefoxu 11 obsahuje nasledovné zmeny:

 • Firefox teraz môže preniesť vaše záložky, históriu a cookies z prehliadača Google Chrome
 • So službou Sync môžete odteraz synchronizovať medzi počítačmi aj doplnky
 • Nová CSS vlastnosť text-size-adjust je odteraz podporovaná
 • Prepracované ovládacie prvky pre HTML5 videá
 • OuterHTML vlastnosť je odteraz podporovaná na prvky HTML
 • Zobraziť zvýrazňovanie syntaxe zdroja odteraz používa HTML5 parser
 • Nový nástroj Editor štýlov pre editáciu CSS je odteraz k dispozícii pre webových vývojárov
 • Weboví vývojári môžu odteraz vizualizovať webové stránky v 3D pomocou Prieskumníka stránok – 3D zobrazenie
 • Podpora SPDY protokolu pre rýchlejšie načítavanie stránok je odteraz testovateľná
 • XMLHttpRequest odteraz podporuje HTML parsovanie
 • Súbory môžu byť odteraz uložené v IndexedDB
 • Websockets sú odteraz bez prefixu
 • Opravených niekoľko chýb pre zvýšenie stability
 • Opravených niekoľko chýb pre zvýšenie bezpečnosti

Aktuálne je podľa Mozilly s touto verziou Firefoxu kompatibilných cez 95% z takmer tisícky najpoužívanejších doplnkov z celkového počtu viac ako 10 000 dostupných na stránkach Mozilla Add-ons. Väčšina doplnkov už však je kompatibilných hneď po aktualizácii Firefoxu.

Podrobnejšie informácie o novej verzii sa dočítate v oficiálnych poznámkach k vydaniu Firefoxu 11.0. Vývojári nájdu kompletný zoznam nových funkcií a podporovaných štandardov na stránke Mozilla Developer Center.

Mozilla uvoľnila Firefox 11 aj pre mobilné zariadenia. Novú verziu si môžete prevziať na špeciálnej stránke www.mozilla.com/sk/m

Nasledujúca verzia Firefoxu 12 sa presúva do fázy beta už o niekoľko dní. Finálnu verziu môžete očakávať o 6 týždňov, teda presne 24. apríla 2012.

Kde nájdem nové verzie?

Verzia 11:

Verzia 3.6.27:

Obidve verzie sú dostupné cez zabudovaný aktualizačný mechanizmus prehliadača, kompletné slovenské inštalačné balíky si môžete prevziať aj na našej stránke.

Ostatné jazykové verzie nájdete na stránke mozilla.com.

Pri aktualizácii prehliadača netreba taktiež zabúdať aj na aktualizáciu zásuvných modulov. Ich zastaranosť často spôsobuje nežiadúce komplikácie počas prehliadania webových stránok. Na zistenie aktuálnosti zásuvných modulov Mozilla zriadila špeciálnu stránku.

Upozorňujeme, že dnešným dňom a teda vydaním Firefoxu 11 je ukončená podpora Firefoxu 10/10.0.2. Ďalšie bezpečnostné aktualizácie pre verziu 10 už nebudú vydávané. Preto odporúčame kvôli bezpečnosti aktualizovať na Firefox 11.

Pre Firefox 3.6 budú aj naďalej vydávané aktualizácie, avšak ukončenie podpory je už naplánované na 24. apríla 2012! Firefox 3.6 nahradia v predĺženej podpore špeciálne verzie Firefoxu ESR (Extended Support Release) určené primárne pre podnikové prostredie.

5 komentárov k príspevku “Finálny Firefox 11 a Firefox 3.6.27”

 1. dusan napísal:

  tolen mojmu firefoxu hrabe alebo aj ini maju problemi snim

 2. Fonzi napísal:

  V piatok bola uvoľnená 12 verzia tohoto úspešného prehliadača!
  Tu je oficiálny odkaz na stiahnutie
  http://www.mozilla.org/sk/download/?product=firefox-12.0&os=win&lang=sk

  na oficiálnej stránke mozilla.org sa ešte tento týždeň prepíše číslo a zverejní sa odkaz na stiahnutie… nečakajte a už ťahajte! 🙂

 3. eddward napísal:

  Ked vyjde nova verzia, tak bude tu o tom vzdy napisane aj s download odkazom, nemaj strach 🙂
  v piatok este nebola oficialne uvolnena 12 verzia. Nove verzie vychadzaju pravidelne v utorok.

 4. Web Solutions napísal:

  To bol naozaj veľmi alarmujúce záujem v mojej pozícii, však, prezerajúci si tento kvalifikovaný stratégiu ste sa zaoberal, že sa mi plakať od radosti.

 5. Rajasthan Tours napísal:

  Sme čísla pre Váš web. Niečo také som hľadať viac a viac pre skutočné informácie súvisiace tému a ja som dostal niektoré na tejto stránke. Vďaka za skvelú prácu. Samozrejme superior príspevok.

Pridať komentár

XHTML: Môžete použiť nasledujúce tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>