firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečené...

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
ecc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13. Mája 2016, 11:57

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa ecc » 13. Mája 2016, 12:02

Ja mam problem s Firefoxom asi 1-2 tyzdne. Je to vlastne od verzie 46 a 46.0.1. Chodim na niektore fora, ale fora beziace s SSL certifikatom, ktory je platny a overeny, tak Firefox ma problem. Pri posielani prispevkov do fora po stlaceni na odoslat vyhodi error. Ked dam opakovat, tak to odosle. Internet funguje normalne, ping bez vypadkov, prehliadace ako Chrome a IE, ktore som skusal, nemaju ziadny problem. Skusal som to na pocitaci, na notebooku, dokonca problem ma aj Android verzia Firefoxu na telefone (mam tam Android 6.0.1). Na pocitaci pouzivam legalny NOD32, rovnaky problem je aj po jeho vypnuti. Windows je legalny, pravidelne aktualizovany, na pocitaci je to Win7 64bit, na notebooku je to Win10 64bit. Skusal som znizit uzivatelske opravnenia, vypnut smart filter, nic nepomaha. Pocitac som prebehol NODom, Malwarebytes Antimalware, vsetko ciste. Notebook detto. Mobil mam uplne novy, ma asi tyzden, aj tam to robi. To iste robilo na starsom Galaxy S5 mini, tam bol tusim Android 5.1.1. Vzhladom na to, ze problem je na PC, na notebooku a aj v mobile, tak vylucujem problem nejakeho antivirusu (ktory bol vypnuty), vylucujem chybu u mna v pocitaci.

Obrazok pridavam do prilohy.

ecc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13. Mája 2016, 11:57

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa ecc » 13. Mája 2016, 12:03

Nevidim tu editaciu prispevku, takze este doplnim, ze to nerobi pri kazdom odoslani prispevku. Urobi to mozno 1 z 10 pokusov o odoslanie, niekedy zase 3 prispevky po sebe.

ecc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13. Mája 2016, 11:57

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa ecc » 13. Mája 2016, 12:05

Ako dobre, ze to ani prilohu nepridalo a ze sa nedaju upravit prispevky. Takze tu je odkaz na ten obrazok. Ak tak, zlucte tieto tri prispevky do jedneho.

http://imgbank.cz/image/90si
http://uloz.to/xuXtTc2D/fire-png

Datis
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29. Mája 2016, 13:15

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Datis » 29. Mája 2016, 13:19

Tento problém mám presne aj ja a začal od aktualizácie MFF a údajného "zrýchlenia" pre užívateľov windows 10. Nie som amatér takže som poskúšal čo ma napadlo a výsledok je stále negatívny.

Miesto uznania chyby tu bude MFF tlachať o tom ako si máme vypnúť antivírusový program a podobne, to sú rady človeka, čo len háda a k tomu veľký amaterizmus. Ak si nájde niekto čas a na tejto stránke niečo nahlási dočká sa ešte osočovania, sa divím, že tomu chalanovi nepraskli nervy po tých "radách", čo ste mu tu dali.

Hádam viete zniesť aj kritiku, ak nie, kludne sa pustite do mňa :pivo:

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Ansambl » 29. Mája 2016, 14:40

Toto je „Diskusné fórum“ používateľov Firefoxu a Thunderbirdu. Táto stránka nemá nič spoločné s vývojom produktov Mozilly, a nie je v silách tejto komunity to zmeniť. Toto môžu len vývojári Mozilly. Svoje pripomienky im môžete napísať tuna: https://bugzilla.mozilla.org/form.mdn

ecc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13. Mája 2016, 11:57

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa ecc » 31. Mája 2016, 00:53

Ja beriem, ze je to forum pouzivatelov. Ale ked niekto vyjadri svoj problem s novou verziou, tak nechapem, preco tu niekto opisuje pseudoargumenty o tom, ze si ludia maju vypnut antivirak alebo nieco podobne. Proste Firefox ma chybu a hotovo, nic sa neda robit, treba to uznat a cakat, ze ake budu reakcie dalsich uzivatelov Firefoxu, ze ci aj u nich je tento problem a dufat, ze nova verzia tento problem vyriesi.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Ansambl » 31. Mája 2016, 06:34

Firefox nemá chybu. Chybu má užívateľ. 99,9% užívateľom to funguje bez problémov. I ja patrím medzi nich. Asi preto, že už roky nepoužívam žiaden antivírusový softvér (Windows 10 Pro (x64), Firefox 46.0.1(x64)).

Datis
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29. Mája 2016, 13:15

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Datis » 2. Júna 2016, 12:07

Keď si taký uvedomelý v problematike bezpečnej komunikácie šifrovania a overovania platnosti certifikácií, môžeš mi prosím vysvetliť, ako tento fakt ovplyvňuje antivírusový program? Rád sa priučím, ďakujem, pretože je to testované na PC bez AP a problém je taký istý, začal od aktualizácie MFF a po kliknutí na ponuku "zrýchlite Moziilu s WIN 10, pracuje pomaly".

Podotýkam, že MFF nie je jediný prehliadač, ktorý pracuje na danom princípe a problém je len v ňom, ostatné pracujú bez problémov. Tých 99,9% je strelených od boku, reálne nemáte ani poňatia koľkým ľudom to ide a koľkým nie, pracoval som ako support na fórach či už k hrám alebo programom a viem akí ľudia a na tieto pozície dostanú takže takéto vyjadrenia beriem s rezervou a nedivím sa, že tu padlo.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Ansambl » 2. Júna 2016, 14:31

Je zrejmé, že v tomto diskusnom fóre vám už asi nikto neporadí. Odporúčam vám riešiť problém priamo s vývojármi. Svoje pripomienky im píšte tuná: https://bugzilla.mozilla.org/form.mdn

ecc
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13. Mája 2016, 11:57

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa ecc » 8. Júna 2016, 14:36

Hlavne je, ze ako moderator mas hlupe poznamky. Pokial sa problem prejavuje aj pri Android verzii Firefoxu, tak je zrejme, ze skutocne ten Firefox v47 tu chybu v sebe ma. To, ze SSL certifikat ma platnost viac ako rok nic nemeni na tom, ze problem je prave vo Firefoxe a nie v antivire.

bugi44
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13. Júla 2016, 19:11

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa bugi44 » 13. Júla 2016, 19:31

mne sa tento problém zjavil tiež. Všetky pokusy ohľadom Firefoxu zlyhali, nakoniec pomohlo vypnúť v NOD-e Rozšírené nastavenia - ochrana webu a mailu - ochrana prístupu na web - nastavenie kontroly protokolu https.
Je však zrejmé, že to je chyba skôr vo Firefoxe, lebo iné prehliadače s tým nemajú problém - skúšal som explorer a chromého.

robertbloch
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Júla 2016, 09:17

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa robertbloch » 24. Júla 2016, 09:21

Prosím, ktorý firefox si mám stiahnuť? Stále mi vyskakujú okná, že stránka je nebezpečná, dokonca keď som si klikol na ploche na Firefox, ukázalo mi tú tabuľku. Neviem, či mi tu dakto odpovie, vyzerá to že tu skapal pes, ale neviem, kde sa mám opýtať. Nie som žiadny počítačový expert, mozilla sa mi páči preto, lebo je jednoduchšia a logickejšia ako iné prehliadače. Pomôžte mi niekto, ďakujem R.B.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Ansambl » 24. Júla 2016, 16:39

robertbloch napísal:...Stále mi vyskakujú okná, že stránka je nebezpečná, dokonca keď som si klikol na ploche na Firefox, ukázalo mi tú tabuľku...
Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Použite softvér AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/viewdown ... dwcleaner/. Všetko čo nájde odstráňte.

4. Vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo ešte nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-ant ... arsi-verze.

Bod 3 a 4 vykonajte v núdzovom režime systému.

robertbloch
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Júla 2016, 09:17

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa robertbloch » 25. Júla 2016, 11:44

Posledný inštalovaný program bola mozilla 21.6 , bnemám žiadne programy, ktoré som si nenainštaloval sám o ktorých by som nevedel. Aktualizácie inštalujem len keď sa počítač opýta, žiadne automatické mi nchodia, lebo mi to spomaľovalo počítač. V servise mi vyčistili počítač od všetkých programov, ktoré nepotrebujem alebo boli potenciálne nebezpečné. Rozšírenie okrem blokovania reklám nemám žiadne. Robí mi to len mozilla, opera ani chrome nie. Skúsim ešte explorer, hoci ten sa mi vidí najslabší zo všetkých . Nebude chyba v mojom pcčku, ale v mozille, treba si to priznať, súdruhovia. Každá aktualizácia je krokom k horšiemu.

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: firefox 46.0.1 samí problém - renderovanie, nezabezpečen

Príspevok od užívateľa Ansambl » 25. Júla 2016, 18:06

Je možné, že to spôsobuje veľmi agresívne nastavený antivírusový program. V antiviráku treba vypnúť možnosť "zapnúť kontrolu protokolu HTTP".

Napísať odpoveď